← Tagasi kõikide postituste juurde

Tööl oled õnnelik siis, kui te omavahel sobite

Olen mitut puhku sattunud kokku inimestega, kes on oma töös rahulolematud ning vahetavad seetõttu sageli töökohti. Selleks, et järgmisel töökohal end taas õnnetuna tunda. Minu kogemus ütleb, et see juhtub, kui tööalased unistused pole inimese enda omad, väärtused on kelleltki teiselt üle võetud ning inimene ennast tööalases mõttes ei tunne ega oska seepärast end ja tööd nii hästi kokku sobitada. 

Mida tähendab, et unistused pole enda omad?

Küllap oled isegi ajakirjast mõnd lugu lugedes õhanud, et tahaks ka sellist elu. Sealt see algab. Meie ümber on nii palju erinevaid kaadreid sellest, mida me võiksime tahta, et pea hakkab ringi käima. Nende seast valiku tegemine on keeruline. Millele tuginedes üldse validagi? Kui süda hakkab põksuma, siis äkki see ongi õige valik? Kindlasti, kui sa oled õppinud oma erinevaid põksumisi kuulama ja mõistma. Ent kui pole, siis võibolla oled nagu mina aastakümneid, et süda põksus kõige peale, mis vähegi põnev tundus. Lisa sinna veel tilgake ilmajäämishirmu (FOMO) ja ongi valmis tee läbipõlemisse, aga nii, et isegi oma unistuste ja väärtuste järgi sinna ei lähe. Teiste unistuste suunas võib astuda nii aina rõõmustades kui igast sammust masendudes.

Kuidas väärtused endast märku annavad?

Väärtused, mis meid elus juhivad, on meie sees olemas, ja annavad endast pidevalt märku. Mõistusega valitud tööl on ebamugav olla – need on keha ja meele märguanded selle kohta, et see, mida teed, ei klapi su väärtustega. Ent kui sa päriselt ei tea, mis need väärtused on, siis võivad need märguanded jääda hüüdja hääleks kõrbes kuni asi on juba nii hull, et lihtsalt tuleb kuulama hakata. Mõned väärtused on meile hästi selged, teiste puhul ei saa aru, kuidas nad küll tööd mõjutavad. Kui oled mõtteviisilt roheline ja energiasäästlik, kuid tööl käid kontoris, kus prügi läheb kõik ühte kasti ja tuled põlevad terve päeva, siis saad ilmselt aru, et siin see vastuolu ongi. Kuid, kas usud, et see võib mõjutada sind nii põhjalikult, et ka töö ise lõpuks vastumeelseks muutub? Kui säästlikkus on üks sinu baasväärtusi, siis jah.

Kas midagi on veel peale unistuste ja väärtuste?

Ja siis on need sättumused, mis on inimeses tööle mineku järel aasta-aastalt kujunenud. Kas sa oled pigem see, kes oskab hästi riske näha ja ennetada või pigem see, kes näeb kaugeid sihte ja oskab teed sinna kujundada? Oled pigem see, kel ükski detail kahe silma vahele ei jää või see, kes suudab kogupilti hoomata? Me tahame olla kõike neist ja erinevates eluolukordades ja teadlikult lähenedes suudame seda ka, kuid on siiski teatud suundumused. Nende tundmine aitab iseennast töökeskkonnas paremini mõista ja enda ning erinevate töökohtade omavahelist sobivust paremini hinnata. Kuidas sa täpsemalt töötad ning mis sind töös hoiab ja motiveerib? 

Ja vot selle viimase tarbeks ongi mõeldud see jõulukingitus, mille sel aastal välja pakun. Pärast ca 1,5tunnist vestlust toon su jaoks välja selle, kuidas oma tänast tööd ümber kujundada või uut tööd valida (mida nt tööintervjuul tööandja käest küsida, et sobivust hinnata), et sa seal end hästi tunneksid, sest see sobib sinu profiiliga. 

Uuri lähemalt: https://headflow.ee/coaching/joulukingitus/

Kui sind pikem coachinguprogramm huvitab, siis kirjuta info@headflow.ee ja leiame sobiva lahenduse!

Uued postitused

Teadlik töötamine

Tagasisidest kasvad, kui oled tänulik ja võtad vastutuse

Kuidas sina tagasisidele reageerid? Kui sinu sees kerkib tänulikkus, millest peegeldub arusaam saadud tagasiside väärtuse kohta ning tahe tegutseda ja midagi muuta, siis, palju õnne, oled valmis igasugusele tagasisidele tuginedes kasvama. Ja, tõele au andes, sa juba teedki seda ning

Loe edasi »
Shopping Cart

Soovid igal nädalal kolme lühikest inspireerivat mõtet?

Liitu Headflow inspiratsioonikirjaga