← Tagasi kõikide postituste juurde

7 küsimust, et teha kindlaks, kas oled tagasiside saamiseks valmis?

Coachitavus eeldab ennekõike võimet tagasisidet vastu võtta ja sellele tuginedes paremaks saada. Parandada oma toimimisviise, sooritust ja tulemusi ükskõik, kas sportlase, juhi, ettevõtja või spetsialistina oma valdkonnas. Kui jõuad tundesse, et ei liigu enam edasi ja töö tundub mõttetu või on eesseisvad väljakutsed hirmutavalt rasked, siis kulub coachitavus ära. Selleks ei pea tingimata üldse coachi juurde minema, aga need omadused üldiselt on edasiliikumiseks ja end ümbritsevate inimestega suhtlemiseks kasulikud. 

Jagan üht lugu, mis nende mõtetega haakub: 

Mõistusega võttes saan aru, kus ma täna olen, ma ju tean, mis mu elus toimub. Kui aga sügavamalt mõtlen, siis pole ma enam päris kindel. Ettevõtjana teadsin täpselt, mida ma teen ja miks, tundsin oma valdkonda. Nii sügavuti, et hakkas igav, pinge kadus ära, jaksu ei olnud enam. Olen pärast seda katsetanud erinevaid töid ja ameteid, vabatahtlikuna, osakonnajuhatajana, nüüd teen hoopis ühes väikeses ettevõttes turundust. Aasta tagasi oleksin öelnud, et ma vihkan turundust. See kõik tekitab segadust ja tunnet, et ma tegelikult ei tea, kus ma olen ja kuhu ma liigun. (33-aastane naine)

See on üks neist hetkedest, mil oskus tagasisidet kuulda, kuulata ja vastu võtta ära kulub, sest isekeskis pusides jääb ressursse väheks. See on hetk, mil rääkida sõpradega, leida tee kogukondadesse, mis kõnetavad aga on seni võõrad olnud (nt erinevad ettevõtlusklubid, inspiratsioonipäevad ja konverentsid) või võtta teele saatjaks coach või mõni teine abiline. 

Enne kui teele lähed, vasta neile tagasisidega seotud küsimustele: 

  1. Kuidas sa tagasisidet vastu võtad? Kas tänulikult või “jah, aga..”? 
  2. Kas sa küsid ise tagasisidet või ootad, et keegi sulle seda ise andma tuleb? 
  3. Kes vastutab tagasisidet saades selle eest, mida sina pärast seda ütled või teed? Sina või tagasiside andja? 
  4. Kas arvad, et abi ja toe küsimine on tugevus või nõrkus? 
  5. Kas oled valmis protsessi panustama või ootad kiireid lahendusi? 
  6. Kas oled valmis olema haavatav ja end avama või on sinu jaoks oluline endast tugeva inimese mulje jätta, sest sa tead kõike? 
  7. Kas oled valmis ebaõnnestuma või pelgad seda ja seepärast lükkad tegutsemist edasi? 

Loe ka:

Uued postitused

Teadlik töötamine

Tagasisidest kasvad, kui oled tänulik ja võtad vastutuse

Kuidas sina tagasisidele reageerid? Kui sinu sees kerkib tänulikkus, millest peegeldub arusaam saadud tagasiside väärtuse kohta ning tahe tegutseda ja midagi muuta, siis, palju õnne, oled valmis igasugusele tagasisidele tuginedes kasvama. Ja, tõele au andes, sa juba teedki seda ning

Loe edasi »
Shopping Cart

Soovid igal nädalal kolme lühikest inspireerivat mõtet?

Liitu Headflow inspiratsioonikirjaga