← Tagasi kõikide postituste juurde

Suvine raamatusoovitus: Designing Your Work Life

Kas sul on suvine raamatute nimekiri juba lukus või mahub sinna üks oma tööelu disainimist puudutav teos ka? Bill Burnett ja Dave Evans on ägedad Stanfordi professorid, kes ülikooli eludisaini laboris on igasuguseid asju katsetanud ning 2020. aastal väga sisukate ja töötavate harjutustega raamatu “Designing Your Work Life” kokku kirjutanud ja välja andnud. 

Soovitan seda praegu just seepärast, et kui olla oma tööst eemal ja vaadata distantsilt, siis on disaini tööriistadega tööelu kallale asumine veidi lihtsam, sa lihtsalt saad veidi kainemalt oma seniseid märkamisi ja kerkivaid tundeid analüüsida. Kui see tööalase kompassi kalibreerimine rahulikul hetkel ära teha, siis jäävad pärast puhkust tööellu tagasi sukeldudes uppumine ja sihitu rapsimine ära, sest su edasised valikud on teadlikud.

See raamat õpetab mitte ainult mõtlema, vaid ka tegutsema kui disainer, sest elu pole kunstiteos, vaid protsess, mida nautida.

  1. Ole uudishimulik inimeste, töö  ja maailma suhtes, see on loomulik osa inimesest ja allikas, mis ärgitab sind tegudele. 
  2. Proovi erinevaid asju ehk muuda oma uudishimu tegudeks. Alati saab midagi teha, katsetada, kellegagi rääkida. 
  3. Sõnasta probleemid ümber, et nad muutuksid lahendatavaks. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab, nagu mu isa tavatseb öelda. 
  4. Mõista, et tegu on protsessiga ja naudi seda, osates taibata, millal ideid geneeerida, millal otsustada, millal fokusseerida. 
  5. Küsi abi. Oma töö kogemise viise ei ole mõtet üksinda kodus nuputades ümber disainida, maailmaga tuleb suhelda. 
  6. Jaga oma lugusid, sest kui seda teed, jagab maailm oma lugusid vastu ja uksed hakkavad avanema. 

Nende mõtteviisidega saad juba astuma hakata, aga harjutused tasub ka ära teha, et teadlikkuse kasvatamisel sellest abi oleks. Nii et raamat nõuab üksjagu pingutamist ja tööd, öökapilugemiseks see ei ole. 

Kui tahad mõtteprotsessid käivitada, aga nii mahukalt ette võtta pole mahti (sest ega selle raamatu tellimine võtab ka mitu nädalat aega) või tahaks seda kõike eesti keeles teha, siis mul on sulle üks suvine tööalase kompassi seadistamise 3-päevane retriit välja pakkuda. Kui kõnetab, uuri siit lähemalt. 

Uued postitused

Teadlik töötamine

Tagasisidest kasvad, kui oled tänulik ja võtad vastutuse

Kuidas sina tagasisidele reageerid? Kui sinu sees kerkib tänulikkus, millest peegeldub arusaam saadud tagasiside väärtuse kohta ning tahe tegutseda ja midagi muuta, siis, palju õnne, oled valmis igasugusele tagasisidele tuginedes kasvama. Ja, tõele au andes, sa juba teedki seda ning

Loe edasi »
Shopping Cart

Soovid igal nädalal kolme lühikest inspireerivat mõtet?

Liitu Headflow inspiratsioonikirjaga