Enda väärtuste ja eriti tuumväärtuse sõnastamine aitab aru saada, kuidas mõned tegevused, millega plaanisid sel kuul tegeleda, on ikka veel samas faasis, kus kuu alguses. Kas sul on mõni selline asi täna taldrikul, mida seal järjekindlalt hoiad, aga mis edasi ei liigu või liigub teosammul? Pakun ühe väikese mõttemängu selle tegevuse jaoks.
- Küsi endalt, kas ma tahan seda ikka veel teha või tegelikult pole vahet ja võin taldrikult vabalt ära tõsta? Kas tõsta päris prügikasti või kusagile tulevikutaldrikule? Kui tunned, et võid ära tõsta ning sellega mingeid vastakaid tundeid ei kerki, siis selle konkreetse tegevuse jaoks mõttemäng siin lõppebki. Tehtud.
- Kui tunned, et tahad ikkagi, et see taldrikul edasi on, siis küsi endalt, kuidas see tuumväärtus, mis sind elus kõige rohkem kannustab ja kannab, väljendub selles tegevuses?
Mina küsisin endalt, et kuidas see e-kursus, mis mul juba eelmisel kuul peaaegu valmis oli ja nüüd millegipärast nüüd seisab, aitab mul inimestega ühendust luua ja hoida? Kui sedasi otse välja öelda küsimus, tekib endal lühis, et no, aga kuidas siis ei aita?! Imeliselt ju aitab. Aga milles siis probleem? Veidike sügavam analüüs näitas, et kuna sisuloomest olin jõudnud tehniliste tegevusteni – koolituskeskkonna ülesehitamine ja testimise ning sotsiaalmeedia kampaania – , siis seal oli väärtuse siht silme eest ära kadunud. Ja nii see hoog maha käiski. Nüüd seisis ees ülesanne, mõtestada enda jaoks läbi, kuidas need tegevusedki minu väärtusi kanda saavad. Kuidas koolituskeskkond ja sotsiaalmeedia ise ongi ju ühenduse loomise kohad ning ma ei pea fookust hoidma sellel, kuidas seda kõike tehniliselt teha, vaid sellel, milleks need on. Rääkimata sellest, et saan nende ettevalmistusse teisi inimesi kaasata – jälle ühendus olemas.
See kõik on ikkagi puhtalt mõtlemise ümberkujundamise küsimus.
Proovi ja anna teada, kas see sinu jaoks ka töötab.
Loe ka: