← Tagasi kõikide postituste juurde

Kas 34 päeva aastas sotsiaalmeedias rullida või raamatuid lugeda?

Kui sa iga päev 45 minutit Facebookis tuimalt ekraani rullid, siis kulub sellele aastas kokku 34 tööpäeva! Oled sa kunagi mõelnud, mida tegelikult 34 tööpäevaga teha või saavutada võiksid? Arvestatav hulk meie tulevikuedust sõltub meie harjumustest. Paras aeg on praegu keset karantiinimöllu väike inventuur teha ja vaadata, kui palju sellest “kiirest” sinu elus on tingitud harjumustest, mis sind sinu elus ja sihtide saavutamisel tegelikult ei toeta.

SAMM 1: Jälgi end nädala jooksul ja pane kirja kõik need harjumused, mida sa enda jaoks kasulikuks ei pea. Soovitan nädalast jälgimist eelkõige sellepärast, et niisama peast paberile tulistades kipuvad teinekord mõned olulised asjad tähelepanuta jääma. Tähtis on see, et käid nädalajagu päevi ringi silmad lahti ja oled enda vastu aus.

SAMM 2: Mõõda, kui palju aega erinevad harjumused võtavad. Seal, kus saad, võta appi äpid, mis automaatselt sul ajakulu mõõta aitavad. Näiteks YourHour on päris hea. See loeb iga äpi siseselt aega ja annab märku kui 30min täis, näitab sulle millisel tunnil sa pole üldse telefoni puutunud ja millal millised äpid töös olid ning lahti klõpsates ka seda, kui palju mingi konkreetse äpi peale aega kulutasid ja päris palju asju veel. Ja seda tasuta versioonis. Kui suudad kogu sotsiaalmeedia kasutuse teha ära telefonis sel perioodil, siis näed, kui palju aega sinna päriselt kulub.
Mina jälgin end ka aeg-ajalt, selleks et saada põllult värsked andmed ja seejärel end distsiplineerida ja otsuseid teha. Näiteks praegu on laual küsimus, et kuidas eraldada Facebookis ja Messengeris tööalased tegevused ja isiklikud tegevused ning neid mitte päeva jooksul omavahel segada. Teie head mõtted on ka teretulnud!
Arvutis ja muidu töötamise jaoks on meie oma eestlaste loodud Toggl ka tasuta versioonis selliseks isiklikuks tarbeks väga hästi kasutatav. Kuid ma arvan, et harjumuste märkimiseks on üks väike märkmik tagataskus ilmselt kõige parem ja lihtsam variant. Ei pea seadistama ega midagi. 

SAMM 3: Arvuta! Nüüd, kui tead, kui palju sul iga harjumuse peale keskmiselt päevas kulub, siis arvuta aastakulu ehk korruta see keskmine läbi 365 päevaga. Näiteks keskmiselt 45 minutit Facebookis rullimist teeb kokku 273h ja 45 minutit ehk pisut üle 11 ööpäeva või ca 34 8tunnist tööpäeva. Terve kuu tööaeg!

SAMM 4: Mõtle! Ja siis kui oled iga rea peale kirjutanud tegevuse, päevakulu ja aastakulu, siis mõtle, mida kasulikku sa selle sama ajaga oleksid võinud saavutada. Õppida mõnd keelt või treenida endale päris korralikud tuharalihased või lugeda vähemalt 12 000lk raamatuid, sõltuvalt oma lugemiskiirusest. Ja kui sinna sisse mahutada ka üks kiirlugemise kursus, siis saad veel rohkem loetud! Vägev, eks! Või võibolla lihtsalt 45 minutit pikema ja parema une igal ööl, kui sellest peaks puudu olema. 

Võimalik, et sulle piisab juba nende näidete lugemisest, aga usun, et valgustavam ja mõjukam on ikkagi, kui need mõõtmised ja arvutused päris enda peal ära teed ja oma andmete ja soovidega selle kõik läbi mängid. 

Mõnusat vaatlemist ja arvutamist! 

* Harjutuse idee pärineb Marie Forleo raamatust “Kõik on väljamõeldav”, mis on mõnusas stiilis ja hoogsalt loetavana saadaval ka eestikeelsena. Nii raamatupoodides kui raamatukogudes. 

Uued postitused

Teadlik töötamine

Tagasisidest kasvad, kui oled tänulik ja võtad vastutuse

Kuidas sina tagasisidele reageerid? Kui sinu sees kerkib tänulikkus, millest peegeldub arusaam saadud tagasiside väärtuse kohta ning tahe tegutseda ja midagi muuta, siis, palju õnne, oled valmis igasugusele tagasisidele tuginedes kasvama. Ja, tõele au andes, sa juba teedki seda ning

Loe edasi »
Shopping Cart

Soovid igal nädalal kolme lühikest inspireerivat mõtet?

Liitu Headflow inspiratsioonikirjaga