1998-2006 kommunikatsioonieriala õpingutel Tartu Ülikoolis sain aru, et just kommunikatsioonis ja kaasamises peitub igasuguse edu võti, elu ja tööd saab disainida ning kasvamiseks ruumi luua ikka koostöös

1999-2003 tudengiorganisatsioonis AIESEC tegutsemisel mõistsin koostöö ja entusiastliku julguse väärtust, see pisut sinisilmne optimism ja usk ei ole minust siiani lahkunud

2002-2017 Tartu Kutsehariduskeskuses ning Haridus- ja Teadusministeeriumis töötamised õpetasid läbi kommunikatsiooni, kaasamise ja organiseerimise looma ruumi muutusteks, koostööks ja töötajate tööõnneks, mõistes erinevate inimeste lugusid ja vajadusi

2006-2017 Tartu Ülikoolis õppejõuna tegutsemine ja kõrgkoolipedagoogika ning andragoogika tudeerimine kujundasid ümber minu arusaama õppimisest ja õpetamisest, see on nauditav protsess kõigile osapooltele kui õppeprotsesse ja õpikeskkonda loovalt ja erinevate õppijate olemusest ja vajadustest lähtuvalt juhtida

alates 2007. aastast on ema roll kahe toreda, eripärase kasvava isiksusega õpetanud mind hindama ja austama erinevusi, ega lase korrakski enesearengu teel vedelema jääda. See annab igapäevaselt võimaluse kujundada ruumi südamlike, avatud, koostööd hindavate ja ennast ning teisi väärtustavate isiksuste kasvamiseks.

2010-… doktoriõpingud on õpetanud mõistma organisatsioonides toimivaid praktikaid ja seda, kui rikas on iga praktika tänu selles osalevatele inimestele, aga sedagi, milliseid nüansse arvesse võtta ühe suure organisatsiooni muutuse jaoks ruumi luues. Kõige rohkem on need aga õpetanud mõistma ennast läbi ajaplaneerimise ja enesemotiveerimise rägastiku trügides samal ajal kui lapsed väiksed ja kaks töökohta varuks. Selline protsess näitab hästi kätte kõik nõrkused ja piiravad uskumused, mis ka teistes tegevustes varitsevad, avastamisrõõmu jätkub senini.

2018. aasta kevadest olen diplomeeritud juhtimiscoach, see on ilus ühise kasvamise teekond koos imeliste inimestega, kes lubavad mul näidata taskulambiga valgust sinna, kuhu nad pole osanud või julgenud vaadata. Mida rohkem inimene vaadata julgeb ja oskab, seda rohkem ta selles protsessis kasvab.

2020-2022 tegelesin NLP-õpingutega, et iseennast ja ümbritsevaid inimesi veel paremini mõista ning toetada. Neid aastaid kannab keha ja vaimu ühenduse parandamine erinevates olukordades ja erinevatel eesmärkidel. Õppisin ja jätkuvalt õpin kuulama, nägema ja tunnetama. Olen NLP meisterpraktik.

Läbi elu on saatnud mind armastus tantsu vastu, see on nii minu üksiolemise kui seltskonna nautimise viis. Armastan lugemist, enesessevaatamist päevikulehtedel ja oma mõtete visualiseerimist. Mind saadavad iga päev hommikune trenn, külm-kuum dušš ja meditatsioon ja iseolemine metsas.

Keha ja vaimu, õrnuse ja tugevuse, üksiolemise ja seltskonna nautimise mõnus voogav tasakaal. See on see, mida naudin. Päev enne 40. sünnipäeva kuskil Võrumaa maagilises metsas.
Foto: Ingmar Elm, Elm Photography