Coaching (eesti keeles ka kootsing) on koostöö, mille käigus coach näitab justkui taskulambiga sinna, kuhu klient veel ise ei näe või pole osanud vaadata. Teinekord on osanud ja julgenud vaadata, kuid sellegipoolest soovitud sihi suunas ei liigu. Järelikult tuleb siis veidi sügavamalt kaevata. Kaevata saab täpselt nii sügavalt ja liikuda täpselt nii kiiresti, kui inimene valmis on.

Coach on keegi, kes ütleb sulle asju, mida sa kuulda ei taha, suunab sind vaatama sinna, kuhu sa vaadata ei taha. Ja seda kõike selleks, et sa saaksid olla just see, keda oled alati uskunud end olevat.” Tom Landry, NFL Dallas Cowboys (Schmidt, Rosenberg & Eagle, 2019, Trillion Dollar Coach)

Miks?

  • Kui organisatsioon ja inimesed sinu ümber on toredad, kuid töö kipub ennast ammendama, ei esita enam soovitud väljakutseid.
  • Kui sa praeguses ametis enam jätkata ei taha, kuid sul pole õrna aimugi, kuhu edasi liikuda.
  • Kui kutse- ja kõrgkoolide ning täiendkursuste erialavalik võtab silme eest kirjuks, aga õppida tahaks.
  • Kui valitud eriala pole üldse see, aga ei julge katkestada ka, sest mine tea.
  • Kui õpingud või doktorantuur esitavad pere- ja tööelule väljakutseid ja paistab, et tervis enam koormusele vastu ei pea või tahaks, et kunagi sellise valikuni töö ja pere kõlvalt õppides ei jõuakski.
  • Kui juhiroll on sinu jaoks küllalt värske ning sooviks kogutud kogemuste pealt mõtestatult edasi liikuda ja paremaks (enese)juhiks saamise kaudu paremini oma ettevõtet või meeskonda juhtida.

Kellele?

Kui mitu märksõna sind järgnevast loetelust iseloomustavad? Mida rohkem, seda paremini coaching sulle sobib. Ausus ja alandlikkus enda ja elu suhtes, haavatavus, eneseteadlikkus, julgus vaadata otsa enda tugevustele ja nõrkustele, end avastada, tahe edasi pürgida ja tööd teha ning püsiv avatus õppimisele.

Rolli poolest võid olla abiturient, töötav inimene, tööotsija, õppija, doktorant, noor/alustav juht.

Kuidas?

Kui mõni ülaltoodud Miksidest sind kõnetab, siis võta julgelt ühendust. Meie esimene kohtumine – sobivuskohtumine- on tasuta, et saaksime üksteist näha, kuulda ja tunnetada ning otsustada, kas koostöö klapib. Sihi ja tempo sead edasiseks sina ise.

Minu tööriistakastis on märkamisi ja küsimusi, harjutusi ja ülesandeid, toetavaid lugusid ja abivahendeid, millega sinu seest vastuseid välja aidata ning sinu sisemist väge avada. Täiendan oma tööriistakasti pidevalt, praegu näiteks neurolingvistilist programmeerimist õppides.